Ziółkowa herbatka rozgrzewająca na jesienne słoty.

Chińczycy mawiają, że 3 szklanki ciepłej wody w ciągu dnia uratują Ci życie. Jest w tym sens. Nawodnią nas i rozgrzeją żołądek, który szczególnie gdy jest zimno mega tego potrzebuje. Ciepła herbatka to też strzał w dziesiątkę. Przepisem na ciepłą wodę się nie podzielę ( 😉), ale zdradzę Ci przepis na ziółkową herbatkę, którą pije ja i czasami moje dziewczynki. Pisze czasami bo ogólnie lubię wszelakiej maści herbatki ziołowe i takowe parze dzieciom (nie piją nigdy zwykłej), a mam ziółek sporo więc parze różne.

Ziółkowa herbatka przepis.

Nie trzymam w niepewności. Powiem tylko, że ma swoje walory smakowe i walory zdrowotne. Tak na prawdę jeszcze nikt nigdy mi nie powiedział, żeby była niedobra. Na prawdę jak na ziołową herbatę jest wyjątkowo smaczna 😉. Oczywiście można ją udziwniać ale jak dla mnie jej najskromniejsza postać jest nieskromnie mówiąc najdoskonalsza.

Składniki:

  • 1 łyżka czystka siwego
  • 2 łyżeczki tymianku
  • 1 szklanka wrzątku
  • Miód do osłodzenia życia

Zioła zalewamy wrzątkiem i parzymy około 20 minut. Odcedzamy, po delikatnym przestygnięciu ewentualnie dosładzamy miodem i pijemy.

Na co te magiczne ziółka?

Zioła mają magiczną moc bez dwóch zdań. Te 2 w herbacie również pod warunkiem, że niw kupujecie ich w saszetkach, a sypane 😉

Czystek Siwy – Działa antywirusowo, antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Świetnie sprawdza się przy chorobach układu oddechowego, układu moczowego czy nieżycie żołądka. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwnowotworowe. Na układ odpornościowy niekoniecznie działa tak całkiem immunostymulująco😉.

Tymianek – działa wykrztuśnie, przeciwkaszlowo, przeciwzapalnie i przeciwdrobnoustrojowo.

Miód – wiadomo ten prawdziwy od szczęśliwych pszczółek i szczęśliwego pszczelarza 😉 o miodzie p. Warzywko pisała TUTAJ i ja wspominałam TU.

Zdrówka,

P. Ziółko 🌱

Jeśli spodobało Ci się u nas zachęcam do obserwacji nas w mediach społecznościowych. Facebook TUTAJ i instagram TUTAJ! Do zobaczenia!

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *