Nalewka miodowo cytrynowa wg P. Warzywko

Jak wiecie ja i Pani Ziółko preferujemy naturalną medycynę i zdrowe rozwiązania zdrowotnych problemów . Moim sposobem od lat na jesienno zimowe przeziębienia jest kieliszek naleweczki :D. Uwierzcie mi kieliszeczek tego specyfiku działa 100 razy lepiej niż wszystkie doraźne apteczne specyfiki. Przy tym smakuje wyśmienicie . Nalewka nie jest trudna w wykonaniu, każdy z Was może ją zrobić. To już kolejny mój nalewkowy przepis wcześniejszy znajdziecie tutaj. Mogę Wam na pewno obiecać, że takich przepisów będzie więcej bo już robię nalewkę kawową 😉 . Ta ostatnia jest eksperymentem bo robię ją po raz pierwszy. Do Nalewki cytrynowo miodowej podstawową sprawą jest naczynie w którym to będziecie ją przygotowywać. Najlepiej szklane, ja preferuje duże słoje a, ostatnio się zaopatrzyłam w butelkę 5 litrową, taką do robienia win. Doskonale też się sprawdzi gliniane naczynie. Poza tym będziecie potrzebowali sok z 20 cytryn i 2 pomarańczy. Otrzyjcie też skórkę z 3 cytryn i pomarańczy. Dodatkowo duży słoik ulubionego miodu u mnie 1,2litra plus białe pół słodkie wino i 1 litr sprite bądź toniku.

Etapy przygotowania nalewki

Cytryny i pomarańcze wyparzamy i ocieramy skórkę z dwóch pomarańczy i 3 cytryn. Wyciskamy sok. Ja używam elektrycznej maszynki żeby oszczędzić czas. Wlewamy sok do słoja i dodajemy otartą skórkę. Dodajemy około 10 goździków, jeżeli ktoś nie lubi można pominąć. W osobnym naczyniu mieszamy wino sprite i miód do połączenia składników. Dodajemy w zależności jaką „moc” nalewki chcemy uzyskać spirytus, u mnie 2 litry 😀 . Wszystko przelewamy do słoja. Teraz tylko pozostaje czekać około 1,5 miesiąca. Pamiętajcie, żeby codziennie mieszać nalewkę drewnianą łyżką. Po czasie 1,5 miesiąca przecedzamy naszą nalewkę i przelewamy do czystych butelek. I gotowe 😉 .

Najlepiej żeby nalewka się „przegryzała” około 3 miesięcy, no ale z tym to już różnie bywa 😀 .

Dużo zdrówka życzy P. Warzywko

Jeśli spodobało Ci się u nas zachęcam do obserwacji nas w mediach społecznościowych. Facebook TUTAJ i instagram TUTAJ! Do zobaczenia!

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *