Mapa marzeń

Z terminem mapy marzeń spotkałam się już jakiś czas temu, kiedy to uczestniczyłam, w różnego typu kursach na temat rozwoju osobistego. Bardzo zafascynował mnie temat i postanowiłam go zgłębić. Z pojęciem mapy marzeń mogli się spotkać Ci z Was, którzy współpracują w różnego typu social marketing company. Ja na ten temat nie wiedziałam nic do czasu kiedy nie zaczęłam studiować książek i uczestniczyć w kursach poszerzających moją świadomość.

Źródło: internet

Co to jest mapa marzeń i jak ją zrobić?

Każdy z nas ma w życiu jakieś cele i marzenia. Każdy ma w głowie wymarzony dom, samochód, wakacje życia. Dla jednych z nas celem może być status społeczny, a dla innych zdrowie i szczęśliwa rodzinna. I pierwsze co napisałam i drugie ma swoje uzasadnienie, ponieważ dla każdego w życiu liczy się co innego. Mapa marzeń zawiera wszystkie elementy, które są dla nas ważne i do których ziszczenia dążymy bądź o których skrycie marzymy. Czasami boimy się marzyć ponieważ uważamy, że nasze marzenia zawsze będą poza naszym zasięgiem. Mapa marzeń jest pierwszym punktem żeby się odważyć sięgnąć po to czego chcemy. Nie trzeba tego traktować poważnie i na serio. Potraktuj to jako formę dobrej zabawy, wtedy tworzenie takiej mapy przyniesie Ci więcej zabawy i radości, a i cel będzie dla Ciebie bardziej realny bo nie będziesz miał żadnej „spinki” wewnętrznej. Co ważne: przy tworzeniu swojej mapy marzeń trzeba odpuścić wszystkie lęki i obawy i nie myśleć, że nasze marzenia pozostaną tylko marzeniami.

Otwórz swoją głowę, serce i baw się tworząc mapę, jak bawią się dzieci nie myśląc o porażkach, lękach i obawach.

Techniki tworzenia mapy marzeń

W sieci możecie znaleźć mnóstwo wpisów na temat, jak tworzyć mapy marzeń. Jeśli ktoś ma umysł ścisły i lubi mieć wszystko poukładane to tutaj znajdzie dokładny opis. Ja swoje mapy tworzę intuicyjnie i od serca. Nigdy nie wspomagałam się specjalnymi instrukcjami jak to trzeba zrobić. Na swoim koncie mam już parę map marzeń i wierzcie lub nie to ma sens i naprawdę działa. Pierwszą swoją mapę zrobiłam ponad 2 lata temu. Wtedy to zaczęłam intensywnie się rozwijać i zaczęłam walczyć o samą siebie. Mapa miała mi wówczas pomóc sprecyzować swoje marzenia i cele. Była to mapa jak ówczesna ja 🙂 . Roztrzepana i nie do końca sprecyzowana. Ale dzieło się dopiero zaczynało tworzyć więc i mapa była na tym poziomie. Najważniejszą mapą jest ta zrobiona ostatnio przeze mnie. Dorosłam i rozwinęłam swoją świadomość i siebie na tyle, że wiem czego chce i którą ścieżką w moim życiu chce podążać. Pewnie jeszcze nie raz coś w sobie zmodyfikuje ale zmienność życia generuje u nas potrzeby zmiany i jest to proces naturalny. Najważniejsze jest jednak to, że wiem czego chce i akceptuje swoje wybory, a ewentualne porażki biorę za kolejne lekcje życiowe. Długo się zastanawiałam czy chce się podzielić z Wami swoją mapą. Na początku chciałam ją zachować tylko dla siebie ale potem stwierdziłam, że może komuś pomoże albo zmotywuje do zrobienia własnej.

Moja mapa marzeń

Ważne w mojej mapie było to żeby się samej nie ograniczać i na całego puścić wodze fantazji. Nie zastanawiałam się też na ile moje cele są realne tylko się dobrze bawiłam 🙂 . Bo właśnie o to w tym wszystkim chodzi żeby nie brać swojego życia tak na serio i bardzo poważnie tylko żeby mieć z niego radość i czuć się spełnionym człowiekiem. Ważne jest dla mnie żeby się nie ograniczać i ciągle rozwijać żeby mieć ciągły fan. W życiu jest wystarczająco dużo sytuacji, w których musimy być tacy na serio więc poczuj się znowu jak dziecko i ciesz się wszystkim dookoła. Nie masz czego nie masz, a zacznij się cieszyć z tego co już masz. Dobry Bóg czuwa nad nami i na pewno pomoże kiedy to będzie nam potrzebne.

Powodzenia Kochani, ściskam Was ❤

P. Warzywko

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *