Jak naturalnie rzucić palenie?

Po przeczytaniu tego wpisu nie zagwarantuje Ci, że rzucisz palenie. Ja Ci tylko dam wskazówki, powiem jak naturalnie możesz się wspomóc w walce z nałogiem. Tak na prawdę cała ta reszta zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Silna wola.

Chcesz rzucić palenie? Czy uporać się z jakimkolwiek innym nałogiem? Silna wola to podstawa. Niestety bez niej ani rusz. Musisz iść w zaparte jak osioł. Jeśli nie wypracujesz w sobie tej cechy to na pewno będzie Ci trudniej. Pokusy będą na Ciebie czekać wszędzie. Będzie Ci się wydawało, że wszyscy się na Ciebie uwzieli i tu nieoceniona okaże się właśnie ona. Silna wola. Chęć zmiany na lepsze, możliwość zadbania o własne zdrowie, przedłużenie sobie życia o kilka lat. Samo to powinno już Cię przekonać, że warto. Jakby nie było rzucając palenie dbasz również o zdrowie najbliższych ponieważ wdychany dym szkodzi nie tylko Tobie ale także im. A jeśli ktoś chce widzieć konkretne profity to niech założy sobie skarbonkę i codziennie wrzuca do niej równowartość kwoty, którą wydawałby na papierosy. Można również zrobić sobie rozpiskę z zaletami i wadami palenia. Jestem pewna, że minusów jest duuuużo więcej.

Przypuśćmy, że decyzja zapadła. Jak więc wspomóc swój organizm w tej nierównej walce? Nałóg jest przecież prawdziwą suką i codziennie będzie Ci szeptać do uszu swoje cudowne kłamstewka.

Jest możliwe aby naturalnie rzucić palenie!

Od czego warto zacząć? Na pewno nie od oczyszczania płuc czy oczyszczania się z metali ciężkich. Wszak co Ci to da skoro nadal będziesz się truł? Warto natomiast zaopatrzeć się w takie ziółko jak korzeń kudzu. Co to jest? Już pisze.

Korzeń kudzu inaczej zwany również opornikiem łatkowatym. Jest to roślina znana na Dalekim Wschodzie od wieków. Używana była w trakcie grypy, zapalenia górnych dróg oddechowym, gorączki, migreny, cykrzycy i grypy żoładkowej. Pomagała również obniżyć ciśnienie. Całkiem nie dawno odkryto również, że korzeń kudzu pomaga w walce z alkoholizmem, narkotykami czy paleniem papierosów. Jak działa? Dzięki konkretnym związkom flawonoidów korzeń kudzu poprawia nastrój, wprowadzając organizm w delikatny stan podobny do stanu upojenia. Mało tego. Jeśli Twoja silna wola osłabnie i sięgniesz po kieliszek czy papierosa mogę Ci zagwarantować, że nie posmakuje Ci jak wcześniej. Może Ci tak nie posmakować, że następnym razem zaczniesz mieć odruch wymiotny na samą myśl o zgrzeszeniu.

Drugim naturalnym i bardzo fajnym produktem jest witamina B3. Nazywana również niacyną ale mi akurat chodzi (co jest baaardzo istotne!) o B3 w formie niacynamidu. Niacynamid zajmuje w mózgu te same receptory co nikotyna dzięki czemu skutecznie zmniejsza chęć na zapalenie papierosa. Zaczynamy od małych dawek 100 mg na dzień i powoli podnosimy aż dojdziemy do pułapu 1000mg. Witaminkę B3 w formie niacynamidu bierzemy około 2- 3tyg i odstawiamy. Jako tako nie ma ona skutków ubocznych aczkolwiek jak zaczniemy od wysokich dawek nie przyzwyczajając organizmu możemy liczyć się z porządną biegunką.

Palenie papierosów szkodzi i powoduje raka.

Pamiętaj, że rzucając palenie piszesz się na małą wojnę. Nałóg to straszna rzecz, która trzyma w swych szponach i nie chce puścić. Licz się z pogorszeniem nastroju, wiekszymi nerwami, niechęcią do wszystkich i do wszystkiego. Organizm będzie domagał się rozpaczliwie tego co mu zabrałeś, a czego on (pozornie) potrzebuje do życia. Nie poddawaj się jeśli po jakimś czasie zapalisz jednego papierosa. To nie porażka. Każdy ma prawo się przewrócić by ponownie się podnieść i stać się silniejszym. To kolejna szansa, którą daje Ci los byś jej nie zmarnował. Wierze, że Ci się uda… ❤

Ten wpis dedykuje kilku osobom i trzymam za nie mocno kciuki 🔥

Zdrówka.

Pani Ziółko 🌱

Jeśli spodobało Ci się u nas zachęcam do obserwacji nas w mediach społecznościowych. Facebook TUTAJ i instagram TUTAJ! Do zobaczenia!

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *