Matka idealna – taka istnieje! Serio! I nie jestem to ja.

Matka idealna. Myślę, że każda z nas nią jest póki… nie zostanie matką 😂. Ten tekst jest już tak wyświechtany, a mnie nadal bawi. Jednak dziś nie o takiej matce będę mówić! Będę mówić o innej, tej na prawdę idealnej w całej swej okazałości.

Matka idealna

Jest taka jedna, jedyna na cały świat. Jest nazywaną matką chociaż nigdy nie zmieniała pieluch. Matka idealna, która urodziła miliony. Rodzi co roku, z miesiąca na miesiąc, z minuty na minutę do końca jej istnienia. Dba o swoje dzieci, pozwala im wchodzić na głowę, jest tak cierpliwa jaka ja nigdy nie będę. Czasem się zdenerwuje, zapłacze, podupadnie ale za każdym razem podnosi się. Daje swoim dzieciom najlepsze jedzenie, podczas chorób leczy tylko naturalnie. Kołysze do snu, nie śpi w nocy i nigdy nie jest przemęczona. Kocha wszystkie, bez wyjątku! Dla niej każde dziecko jest najlepsze i zasługuje na najlepsze.

Tylko te dzieci.

Niewdzięczne, rozwydrzone do granic możliwości. Wchodzą jej na głowę, depczą, skaczą – bez skrupułów. Nie dbają, nie kochają, nie doceniają, nie zauważają. Plują jedzeniem, niszczą je, zatruwają. Myślą, że będą bez niej istnieć, a nigdy tego nie przeżyją. Te dzieci takie okropne. Bez miłości, czułości codziennie pędzą, codziennie chcą zdobywać, myślą, że są nieśmiertelni tym czasem ona jest w stanie zabić je pstryknięciem palcem.

I zabija…

Zabiła już wiele i zabijać nadal będzie. Daje lekcję! Pierwszą, drugą, piątą, dziesiątą. Pokazuje swoją siłę, przewagę. Domaga się szacunku, uczy pokory i ostrożności. Tym czasem dzieci chwile popłaczą, chwile połkają i dalej robią swoje. Zapominają o jej istnieniu, ale ona nigdy nie przestanie istnieć. Zabijają ją powoli, długo, boleśnie.. ale ona powstanie lepsza, silniejsza tylko, że bez dzieci.

Matka idealna jest tylko jedna. To Matka Natura. Matka wszystkich matek. Zadbaj o nią, pokochaj, spokorniej, korzystaj z jej dobrodziejstw.

Bez niej przestaniemy istnieć.

Pani Ziółko 🌱

Jeśli spodobało Ci się u nas zachęcam do obserwacji nas w mediach społecznościowych. Facebook TUTAJ i instagram TUTAJ! Do zobaczenia!

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *