Bidon dla dziecka, jaki wybrać?

Moje dziewczynki gdy nadeszła pora nauki picia wody czyli po 6 miesiącu korzystały z kubka doidy cup. O nim kiedyś napisze osobny wpis bo jest fenomenalny w swojej prostocie ❤. Potem kiedy ogarnęły temat kubka każda dostała swój bidon. Wiadomo, że to poręczniejsze np na spacerach czy wycieczkach. Kupiłam zwykły, plastikowy ale z dopiskiem: bez bisfenolu A. To jedno zdanie dawało mi złudną nadzieję, że nadal dbam o zdrowie moich dzieci.

Plastik is fantastik.

No właśnie. Wszędzie otacza nas plastik. Nawet kiedy my myślimy, że go nie ma on nadal jest blisko nas, bez przerwy. Już spory czas temu zrezygnowałam z wody w plastiku. Raz ze względu na zdrowie moje i mojej rodziny, dwa ze względu na naszą planetę. Czyszczę i uzdatniam wodę szungitem i krzemieniem (TU macie wpis). Mój mąż tylko czasem się ze mnie podśmiechiwa. No bo przecież całe życie pijemy z plastiku i co? Wiadomo w plastik się nie zamienimy ale długotrwałe korzystanie niesie swoje konsekwencje. Czasem bardzo poważne. Więcej o tym pisałam TUTAJ.

Dlatego pomimo, że niby te bidony bez bisfenolu A byly i w ogóle są bardziej bezpieczne starałam się jak mogłam by ochronić je przed promieniami UV. W końcu stwierdziłam, że dłużej tego nie ogarnę i dla mojego świętego spokoju i przede wszystkim zdrowia dzieci muszę ogarnąć coś do picia nie ze złego plastiku. W ten o to sposób dziewczynki nabyły kubki termiczne. Były duże, dosyć ciężkie i nie praktyczne. Zimą na ciepłą wodę z solą czy rozgrzewającą herbatę ziołową ok ale latem? No raczej nie. Tym o to sposobem zaczęłam szukać dalej.

Bidon ze szkła.

Bidon ze szkła to było moje marzenie. Najzdrowszy materiał. Bez toksycznych dodatków. Nie zmieniający smaku wody. No ideał albo prawie, że ideał bo miał jedną ogromną wagę. Szkło jest kruche i ciężkie. Nawet jak czytam, że to jakieś super, ekstra odporne szkło to nadal tylko szkło. Idealny dla mnie czy dla innej osoby dorosłej ale niekoniecznie dla dwójki szalonych szkrabów. Bidony moich dzieci mają codziennie dzień latania. One sobie po prostu fruwają uderzając o meble czy inne twarde nawierzchnie. Podejrzewam, że nie tylko bidony moich dzieci latają, upadają, uderzają no i ogólnie cały ich żywot to jedna wielka szkoła przetrwania.

Butelki, bidony ze szkła są na prawdę spoko pod warunkiem, że ktoś o nie dba. Wiadomo jak szkło jest jakieś lepsze to może nie pęknie gdy spadnie raz lub dwa ale np u moich dzieci jest to po prostu nierealne. Szkło i dzieci to taka misja samobójcza dla szkła oczywiście 😜.

Ahh.. ta cena.

Co mnie przerażało w tym wszystkim? No cena. Plastikowe bidony kosztują grosze, a jak chcesz jakiś lepszy to musisz się wykosztować. Przeglądałam, szukałam, czytałam. Wiadomo zdrowie się ceni. Coś co jest zdrowsze, bio, eko jest droższe. Myślisz sobie: „Nie ma nic za darmo w dzisiejszym świecie”, „Chcesz być zdrowy? To się wykosztuj. Tak jest ze wszystkim: ubraniami, wodą, jedzeniem, suplementami, a nawet powietrzem” 🤦‍♀️. Zdrowie choć niemodne to wciąż kosztuje.

Spójrzmy jednak na to z nie co innej perspektywy. Nasze zdrowie choć niedoceniane jest najważniejsze. To w nie inwestujemy całe życie. Zdrowie jest BEZCENNE i docenia to każdy kto je stracił. Dlatego moim zdaniem lepiej wydać parę „złociszy” więcej i mieć świadomość, że robimy coś dla siebie dobrego. Lepiej teraz wydać więcej niż po jakimś czasie wydawać fortunę na lekarstwa. Lekarstwa, które leczą objawy jednego, a powodują drugie. Lekarstwa, które nie celują w przyczynę, a więc nie przywrócą nam zdrowia. Raczej jego pozory.

Tritan – w sam raz dla dzieci.

Przeszukując sieć , czytając wszystko co wpadło mi w ręce. Znalazłam bidony z tritanu i.. przepadłam.

Tritan spełnia wszystkie moje wymagania choć ma jedną, drobną wadę. Jest to nadal tworzywo sztuczne. Na szczęście częściowo podlega recyklingowi 😊. Jakie wymagania spełnia:

  • Bezpieczeństwa – jest wolny od wszelakich rodzajów bisfenoli (nie tylko BPA). Ponad to badania wykazały, że nie ma żadnych działan estro i androgennych – czym nie może się poszczycić zwykły plastik. Jest po prostu neutralny dla naszego zdrowia.
  • Estetyki – no cóż.. każdy lubi otaczać się pięknymi rzeczami. Świat staje się wtedy piękniejszy. My mamy swój ulubiony kubek do kawy, a dzieci powinny mieć bidon, który wizualnie im się podoba. Tritan wygląda jak szkło. Nawet po wielu myciach wciąż się błyszczy i wygląda jak nowy. Wesołe zdobienia dodają mu uroku i przyciągają wzrok dzieci.
  • Odporności – tak jak pisałam wyżej. Moje dzieci się znęcają nad bidonami. Nie robią tego celowo ale jednak. Do tego jak to dzieci są nieuważne, spragnione życia. Bidony raz są, raz giną w dziwnych okolicznościach by za chwilę znów się odnaleźć 😅. Uderzają w podłogi, ściany, szafki. Spadają i są podnoszone by za chwile znów z hukiem runąć na ziemię.
  • Łatwego picia i czyszczenia – kiedyś dziewczynkom kupiłam takie bidony, że miały trudności z piciem. Nie wiem czy to była kwestia uszczelek czy jakiegoś ciśnienia ale na dobrą sprawę nawet ja miałam z tym problem. Do tego gumowe słomki, które mniejsze dzieci lubią sobie podgryzać. Za chwile z takiej słomki zostawało oskubane coś i bądźmy szczerze wyglądało to kiepsko 😐.

Takim o to sposobem trafiłam na bidony z tritanu. Estetyczne, lekkie, odporne na uszkodzenia, neutralne dla zdrowia, nie wchodzące w interakcje z promieniami UV. Ustnik jest składany. Jak cały bidon wykonany z tritanu więc mniejsze dzieci go nie obgryzą. Łatwo się go myje, łatwo się z niego pije.

Bidony zamówiłam TUTAJ. Moja Butelka to sklep, który wychodzi na przeciw potrzebom bardziej wymagających ludzi i rodziców. Wychodzi na przeciw tym co bardziej pragną zadbać o zdrowie swoje i swoich dzieci. Bo tam nie znajdziecie produktów przeznaczonych tylko dla najmłodszych 😊. W asortymencie sklep ten posiada: filtry do wody, kubki, butelki, karafki, słomki wielokrotnego użytku, lunch boxy czy inne eko akcesoria ❤.

No i na koniec informacja dla cierpliwych, którzy dotrwali do końca. Mam dla Was rabat w wysokości – 15% na produkty nieprzecenione w sklepie Moja Butelka. Rabat obowiązuje do końca października 2020 roku na hasło MYDWIE ❤❤❤

Zdrówka,

Pani Ziółko 🌱

Jeśli spodobało Ci się u nas zachęcam do obserwacji nas w mediach społecznościowych. Facebook TUTAJ i instagram TUTAJ! Do zobaczenia!

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *