Wszystko zależy od Ciebie!

Ostatnio na naszej stronie fb bloga ukazał się mój post dotyczący mojej przemiany i sposobu na powrót do pełni zdrowia. Post cieszy dużą popularnością wśród Was co oczywiście bardzo mnie cieszy i raduje moje Warzywne serduszko heh 😀 . Jak widać na załączonych przeze mnie zdjęciach od momentu etapu początkowego do dnia dzisiejszego dużo się zmieniło. Ale moi Drodzy najważniejsza przemiana zrodziła się nie gdzie indziej, a w mojej głowie. Bez tego nic nie udało by mi się osiągnąć. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że dałam radę i udało się to czego pragnęłam. Jest to piękny początek, a nie koniec mojej drogi ponieważ o efekty trzeba dbać. To nie jest tak, że schudłam i już mogę wrócić do starych nawyków. Zmiana rodzi potrzebę, a także chęć do pozostania na ścieżce zdrowia już do końca życia. Nie traktuje tego jako wyrzeczenia tylko jako wyraz miłości do siebie i swojego ciała. Oczywiście czasem też zdarza mi się zgrzeszyć. Jestem tylko człowiekiem. Najważniejsze jednak w tym wszystkim zachować balans i zdrowy rozsądek. Zawsze można przegiąć strunę w drugą stronę i stać się fanatykiem na rzecz zdrowia co też nie jest zdrowe. Grunt to nie dać się zwariować 😉 .

Zawsze mamy wybór.

Dużo z Was pisze do nas jak sobie pomóc. Cieszymy się z tego, bo właśnie z taką ideą założyłyśmy tego bloga. Cieszymy się również ponieważ nasze możliwości znacznie się poszerzyły i z dumą możemy się pochwalić współpracą z dietetykiem i naturopatą oraz wspaniałą osobą naszym znajomym Michałem, który na swoim przykładzie pokazuje, że chcieć to móc i do tego naturalnie. Prowadzimy konsultacje w dziedzinie poprawy zdrowia. Z wielką dumą chwale się przed Wami (dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą), że do grona specjalistów z naturoterapii tzn. z papierkiem niedługo dołączy nasza wspaniała Pani Ziółko, która i bez papierka może się poszczycić dużą wiedzą w dziedzinie zielarstwa i naturalnych sposobów leczenia. Jednak na nic nasze wysiłki jeśli osoby proszące o pomoc same nie będą chciały się zmienić. Nie mamy cudownego antidotum na wasze dolegliwości, które bez zmiany złych nawyków oraz przyzwyczajeń zapewni Wam powrót do pełni zdrowia. Jeśli sami nie wykonacie pracy w tym kierunku na nic się zda nasza pomoc. Jeśli ktoś twierdzi, że chce schudnąć ale nie może zrezygnować z chleba i słodyczy to my tu już nic nie zdziałamy. Każdy musi zmienić siebie, swój sposób myślenia. Mnie też nic nie przyszło samo i bez wysiłku. Każdego dnia w ciągu roku kiedy to udało mi się osiągnąć największy efekt wykonywałam ogrom pracy. Ale nie traktowałam tego jako wyrzeczenia czy kary dlatego że robiłam to dla siebie. Nie żałuję żadnego dnia bez cukru, ba cieszę się z tego że dałam radę i jestem z siebie naprawdę dumna. Zdrowe nawyki pozostały i pokochałam swój nowy tryb życia. Każdego dnia cieszę się jeszcze bardziej z tego, że mój stan zdrowia się ustabilizował. Skończyły się też wymówki, którymi się karmiłam przez 22 lata choroby. Chcieć to móc. Wzmocniłam siebie, swoje ciało, a także siłę woli i charakter. Dzięki temu wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Przepis na chlebek na naszym blogu o tutaj dla przypomnienia 😉 .

Także pamiętajcie Kochani Wasze zdrowie w Waszych rękach, my jesteśmy tu po to żeby Was wspierać i wspomagać swoją wiedzą i doświadczeniem. Dziękujemy Wam Kochani, że z nami jesteście i trzymamy kciuki żeby się udało jak mi. 😀

Pozdrawiam serdecznie i ściskam P. Warzywko :*

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *