Pokochaj siebie.

Temat, który dziś postaram się Wam przybliżyć jest mi bardzo dobrze znany i szczególnie bliski. Bo tak na prawdę od tego się zaczęło. Nigdy by nie było Pani Warzywko, gdybym pewnego dnia nie zapragnęła o siebie zawalczyć. Historia, którą pisze samo życie, które wcześniej nie było usłane różami. Jednak przychodzi czas kiedy wszystko zaczyna się układać i sami zaczynamy chcieć walczyć o samych siebie. Moja wcześniejsza niechęć do samej siebie pogłębiała się latami. O przebytej przeze mnie depresji możecie przeczytać tutaj . Nie zdawałam sobie sprawy że kluczem i naszymi własnymi drzwiami do szczęścia jest miłość do siebie samego. Ja siebie kochać nie umiałam. Tak naprawdę to ja siebie samą nienawidziłam przez długie lata. Nie umiałam szczęścia znaleźć w sobie więc szukałam go w innych. A kiedy zostałam odrzucana wszystko tłumaczyłam sobie z tym, że przecież mnie się kochać nie da bo jestem beznadziejna i na miłość po prostu ja nie zasługuje. Swoje szczęście uzależniałam od warunków zewnętrznych i od innych osób. Stawiałam siebie w każdej sytuacji niżej niż innych. Mówiłam o sobie że się nie nadaje do niczego, że nie można mnie pokochać, że jestem beznadziejna, a do tego wyglądam jak świnia! Więca jak miało być dobrze? Nie akceptowałam siebie kompletnie. Aż pewnego dnia…

Chęć zmiany

Szukałam w głowie gdzie tak naprawdę zaczął się ten moment kiedy podjęłam decyzję, że chce coś zmienić. I chyba takim przełomowym zdarzeniem był sylwester w zeszłym roku. Przez pewnie losowe zdarzenie (a w sumie to może nie był przypadek?) zostałam w Polsce na Sylwestra. Spędziłam go u mojej Przyjaciółki. Moje życie jak mi się wydawało wówczas było poukładane. I wtedy jak by mi ktoś powiedział, że już za parę miesięcy wywróci się do góry nogami nigdy bym w to nie uwierzyła. Jeszcze wtedy byłam przykładną , poukładaną żoną, której życie toczyło się wokół męża i tylko z mężem. Brak akceptacji samej siebie czynił mnie osobą nieszczęśliwą i trochę wycofaną . Choć na zewnątrz wyglądałam na osobę pewną i raczej zadowoloną ze swojego życia prawda była zupełnie inna. I wtedy właśnie w Sylwestrową noc pijąc szampana stała się dziwna rzecz. Przyrzekłam sama sobie, że ten rok będzie cudownym i świetnym rokiem dla mnie! Nie rozumiałam i nie wiedziałam jeszcze że tak się stanie. Symbolicznym znakiem miał być korek po szampanie, który zostawiłam na szczęście i na znak nowego rozdziału. Tak na marginesie dziś mam już 6 tych korków hehe i każdy coś znaczy.

Postaw na siebie!

Postanowiłam, że zadbam o swoją dietę i spróbuje trochę schudnąć. Łatwo nie było bo borykałam się z licznymi chorobami hormonalnymi i ogólnie lenistwo utrudniało całą sprawę. Na szczęście mam cechę charakteru, która mi pomogła mianowicie zawziętość. Daria Pani Ziółko pomogła mi żeby zacząć cały proces od oczyszczenia moich jelit. Możecie poczytać o tym tutaj. I tak w sumie zapoczątkowałam przemianę zewnętrzną. Osobiście jednak uważam że było to efektem tego co zaczęło się dziać u mnie w środku. Ciężko pracowałam każdego dnia nad akceptacją samej siebie i powoli powolutku zaczęłam siebie kochać. Każdego dnia doceniałam siebie za to kim jestem, za to ile sama dla siebie robię i za wszystko co ze mną związane. Chciałam być dla siebie ważna. Może się komuś wydawać, że zmieniłam się na zewnątrz ale prawdziwa zmiana zaszła w środku mnie samej. Była to głęboka, duchowa podróż, która trwa do dziś. Starałam się zrozumieć aspekty życia, które wpłynęły na to że siebie nie kochałam.

Co to znaczy kochać samego siebie?

Nie chodzi tu o wygląd zewnętrzny, który jest jednak ważny ale nie najważniejszy. Kochać siebie znaczy się w wielkim skrócie akceptować siebie.

Kochać siebie to akceptować wszystkie moje działania.
Kochać siebie to mieć zaufanie do swoich możliwości.
Kochać siebie to sprawiać sobie przyjemność bez poczucia winy .
Kochać siebie to kochać swoje ciało i zachwycać się swoim pięknem .
Kochać siebie to dawać sobie to , czego pragniesz z poczuciem, że na to zasługujesz.
Kochać siebie to pozwalać sobie na wygrywanie.
Kochać siebie to kierować się własną intuicją.
Kochać siebie to dopuszczać do siebie innych zamiast godzić się na samotność.
Kochać siebie to odpowiedzialnie tworzyć własne zasady .
Kochać siebie to nagradzać się i nigdy się nie karcić.
Kochać siebie to przemawiać do siebie naprawdę łagodnie i czule.
Kochać siebie to stać się własnym akceptującym rodzicem wewnętrznym .

❤

#zmianazaczynasieodciebie

Tekst zaczerpnięty z internetu. Autor nieznany.

Niezależnie jaką w życiu wybierzecie drogę, kim jesteście, w co wierzycie, jak wygląda wasze życie, ważne jest żebyście kochali samego siebie. Miłość to najpiękniejsza sprawa w życiu. Nie ograniczaj się i kochaj, mocno kochaj zacznij już dziś i świadomi zacznij zmieniać swoje życie .

Z wyrazami miłości Pani Warzywko.

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *