Jak długo należy karmić piersią?

Będąc w ciąży przyszłe mamy zastanawiają się jak długo będą karmić piersią i jak długo należy to robić. Odpowiedź nie jest jednoznaczna ale o tym nie co później.

Długo, nie długo?

Niektóre osoby uważają, że wystarczy do 4 miesiąca. Potem rozszerzamy dietę i przechodzimy na mm. Niestety rozszerzanie diety w 4 miesiącu nie jest dla dziecka zdrowe. Rodzi się ono z niedojrzałym układem pokarmowym (i nie tylko), a mleko mamy jest jedynym posiłkiem, które nie obciąży małego brzuszka. Dobrze czytasz: JEDYNYM.

Wg WHO dziecko należy karmić samą piersią do 6 miesiąca życia. Po 6 miesiącu rozszerzamy dietę. Mleko mamy jest podstawą do roku czasu, a posiłki stałe są dodatkiem, a nie daniem głównym. Jeśli chodzi o całkowitą długość kp WHO doprecyzowuje, że ma ono trwać do 2 roku życia lub dłużej w zależności od chęci mamy i dziecka.

Jak długo należy karmić dziecko piersią?

I tu przechodzę do meritum. Długość karmienia zależy od Ciebie i dziecka. Nie możesz karmić na siłę jeśli nie masz na to totalnie ochoty. Nikt Cię nie zmusi. To Twoja sprawa i Twój wybór. Możesz też karmić 5, 6 lat, a nawet do 18stki jeśli jest taka Twa wola i chęć dziecka, a innym nic do tego. Jak długo? Tak długo jak Ty chcesz i tak długo jak chce dziecko! Koniec kropka 😊

Zdrówka,

Pani Ziółko 🌱

Jeśli spodobało Ci się u nas zachęcam do obserwacji nas w mediach społecznościowych. Facebook TUTAJ i instagram TUTAJ! Do zobaczenia!

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *