Zdrowotne właściwości owczych skór.

Jak już pewnie niektórzy z Was wiedzą poznając Daniela mieszkańca mojej miejscowości rodzinnej, z którym przeprowadziłam wywiad na temat morsowania dowiedziałam się również o jego innej pasji a mianowicie hodowli owiec wrzosówek. Wywiad z Danielem zobaczycie tutaj . Daniel marzył o hodowli owiec od dziecka. Na swoim ranczu, na którym miałam zresztą okazję być spełnia swoje marzenie . Ostatnim razem odwiedzając Daniela zakupiliśmy jedną ze skór . Dlaczego? No na pewno nie jako dywan 😛 Daniel pokrótce opowiedział nam jakie benefity możemy uzyskać stosując w celach zdrowotnych skóry owcze. Cały wywiad z Danielem zobaczycie tutaj . Jakże Daniel propaguje zdrowy tryb życia, a także korzystanie tylko z najlepszej jakości pożywienia tak samo jak ja. Mam do niego 100% zaufanie, że skóry są najlepszej jakości. Poniżej w następnym rozdziale zobaczycie na co i po co stosować skóry z owiec.

Dlaczego warto mieć w domu skórę owczą?

Wcześniej nie sądziłam, że skóry z owiec mogą mieć jakieś zalety dla zdrowia i nie tylko. W gruncie rzeczy nie interesowałam się wcale tym tematem. Dopiero przy ostatnim spotkaniu z Daniele, który nieco opowiedział mi o zaletach dla zdrowia tego produktu zaczęłam bardziej zgłębiać ten temat. Owce od zawsze były przyjaznymi człowiekowi zwierzętami . Daniel zajmuje się hodowlą owiec wrzosówek więc z tego powodu taką też skórę zakupiliśmy. W czym nam ma pomóc? Będziecie zaskoczeni tak samo jak ja. Skóry owcze pomagają przy leczeniu wielu chorób i schorzeń. Neutralizują także niekorzystne dla nas bakterie oraz niwelują ból i naturalnie zapewniają ciepło. Korzystając z nich w naszych domach pomogą nam także zneutralizować szkodliwe substancje. Neutralizują także działanie żył wodnych oraz fal elektromagnetycznych. Już od wieków właściwości te były wykorzystywane dla poprawy zdrowia ludzkiego. Używało się ich do uśmierzania bólu, jako obkłady przy złamaniach, i różnych chorobach skórnych, a także jako naturalna ochrona przed zimnem . Korzystanie z zalet skór owczych ma w naszym kraju coraz to więcej zwolenników. Na Podhalu gdzie hodowla owiec jest bardzo popularna skóry są produktem bardzo popularnym. Wykorzystuje się je do produkcji ubrań. Zwłaszcza kurtek i kożuchów, a także kapci. Skóra owcza bardzo często stosowana jest również w postaci koców czy narzut. znakomicie sprawdza się w przypadku mroźnych zim, które na Podhalu są normalne. Skóry eliminują także szkodliwe substancje, które znajdują się w powietrzu. Pomogą ochronić nasze ciała przed szkodliwymi substancjami, które znajdują się na przykład w materiałach budowlanych. Ciekawostką jest że pomagają neutralizować szkodliwy zapach z dymu z papierosów. Jest znakomitym naturalnym biofiltrem.  Skóry owcze znalazły także zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Wykorzystują one lanolinę zawartą w składzie skór. Lanolina dobrze się wchłania przez nasze skóry. Znajdziemy ją w składzie leczniczych i nawilżających maści i kremów. Runo owcze posiada również właściwości, które pomogą nam zwalczyć uciążliwe skutki alergii. Dlatego można je stosować jako posłanie dla dzieci i niemowląt. Skóra zadba także o utrzymanie odpowiedniej temperatury. Skóry najlepiej wykorzystywać codziennie wtedy będą optymalne wyniki dla nas. Stosowanie przy oparzeniach oraz zmianach skórnych, a także w przypadkach odleżyn tutaj również sprawdzi się skóra owcza. Co ciekawe i zaskakujące dla mnie samej skóra pomoże przy zwykłym katarze jak i przy bólach nerwowych, bólach zębów, przy stanach zapalnych mięśni lub stawów. Skóra owcza pomaga również na bóle głowy, kręgosłupa czy nóg ( to był główny powód dla, którego zakupiliśmy skórę).

Z powodzeniem można stosować ją także w przypadku złamań, zaczerwienień skóry itp. Skóry warto mieć w domu, w którym działa również bezprzewodowy Internet, ze względu na pochłanianie szkodliwych fal. Świetną zaletą skór jest to, że nie wchłaniają potu tylko wydalają go na zewnątrz. Jest to spowodowane zdolnością do wchłaniania i wyparowywania wody. Na temat tych właściwości, którymi charakteryzuje się skóra owcza powstało już wiele książek i opracowań. Także badacze przeprowadzili wiele istotnych badań nad potwierdzeniem, a także znalezieniem nowych zastosowań runa owczego. Do celów leczniczych najlepsze jest owcze runo pochodzące z jesiennego strzyżenia.  Pomaga także zadbać o nasz dobry sen jeśli  lunatykujemy bądź ktoś cierpi na bezsenność. Panią Ziółko zainteresuje fakt, że dawniej runo wykorzystywane było również przez karmiące matki, gdyż pomaga przy stanach zapalnych piersi. 

To już wszystko czego się dowiedziałam i chciałam Wam przekazać w moim artykule. Mam nadzieję, że ten temat Was zaciekawił. Ja ze swojej strony opisałam zalety skór owczych najdokładniej i najlepiej jak potrafiłam. Jeśli interesują Was tematy, korzystne dla Waszego zdrowia zapraszam poniżej kilka przykładowych wpisów, które Was mogą zainteresować. Zapraszam także do dawania propozycji na kolejne tematy wpisów, a także komentowania istniejących już wpisów 😉 .

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *