Tenby miasto w południowo zachodniej Walii.

Tenby miasto, które skradło moje serce.

Kontynuując zwiedzanie Wielkiej Brytanii zawitałam do pięknej Walii. Tym razem wybór padł na Tenby. Niewielkie miasto w południowego zachodniej Walii, które od pierwszego wejrzenia mnie zachwyciło. Historia tego miasta jest związana z rodem Normanów, którzy to w XII wznieśli w mieście zamek i mury miejskie. Teraz Temby to ulubiony kurort Walijczyków i nie tylko. Nie ma się co dziwić bo w tym miejscu można się zakochać. Mnie zachwyciła przede wszystkim piękna, długa, piaszczysta plaża, z której podziwiać można pobliskie wysepki.

Niegdyś miasto utrzymywało się z rybołówstwa dzisiaj to raj turystyczny. Jakie niespodzianki czekają na Was w Temby? Dowiecie się już z następnego rozdziału.

Atrakcje turystyczne Tenby.Tenby to piękne miasto, cudowne plaże i bardzo przyjaźni ludzie. Co warto zobaczyć w Tenby? Pierwsza rzecz to pięknie zachowane mury miejskie w których zakamarkach kryją się restauracje, cukiernie, a także sklepy z pamiątkami.

Można tu także zjeść przepyszną tradycyjną rybę z frytkami ;). Polecam zwłaszcza tutaj.

Następną atrakcją są rejsy na pobliskie wyspy, a także trip gdzie można zobaczyć foki, meduzy i gromady ptaków, które zamieszkują na skałach.

Ciekawą wyspą jest Caldley gdzie również można się dostać za około 14 funtów stateczkiem rejsowym. Wyspę tę od ponad 1000 lat zamieszkują Cystersi. Tam jednak jeszcze nie byliśmy. Zostawimy to na inny czas 😊

Dla zapalonych wędkarzy też się coś znajdzie.


Tenby to gratka dla miłośników pięknych i piaszczystych plaży.

Do tych miłośników przede wszystkim należę ja. W Tenbach znajdziecie 4 km wspaniałych plaży po których w czasie odpływów można przejść w jednym ciągu. Więcej nic nie trzeba pisać zobaczcie sami ;).

Mam nadzieję, że mój wpis Was zainteresował. Zapraszam także do innych moich wpisów na tym blogu min. o mojej rodzinnej miejscowości Suchej Beskidzkiej 🥰 Pani Warzywko

Zapraszam do czytania ;).

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *