Soda oczyszczona i jej lecznicze właściwości.

Zapewne wszyscy znacie sodę jako środek dodawany do ciasta żeby ładnie wyrosło jak również podczas gotowania itd. Również jako składnik podczas porządków domowych i wybawianiu plam i to też nie jest dla nikogo nowość. Ale już zastosowanie sody oczyszczonej jako lekarstwo?

Czym właściwie jest soda ?

 NaHCO3 – nieorganiczny związek chemiczny z grupy wodorowęglanów , wodorosól kwasu węglowego i sodu. To tak w ramach przypomnienia lekcji chemii ;). Dobra dobra teraz do rzeczy. Jest to biały proszek, który bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie (najlepiej w gorącej), a w smaku jest lekko kwaśny. Najważniejszą informacją jest, że soda oczyszczona nie jest toksyczna dla organizmu, dlatego po jej połknięciu w zupełności nic nam nie grozi. W żaden sposób nie podrażnia skóry, może być jednak szkodliwa dla oczu, dlatego po kontakcie z sodą oczyszczoną najlepiej od razu umyć ręce. Oprócz właściwości żrących, soda oczyszczona neutralizuje kwasy i pochłania nieprzyjemne zapachy. Ja dzięki sodzie i informacji od Pani Ziółko odkryłam że brakuje mi kwasów w żołądku.

W czym soda może nam pomóc?

Soda  jest ekologiczna, biodegroadalna i przede wszystkim w 100% bezpieczna! Zacznę tutaj od wymienienia zalet dla naszego zdrowia. Po pierwsze soda pomoże nam oczyścić nasz organizm z toksyn jak to zrobić? Kurację należy przeprowadzać w okresie 3 tygodniowym. Przy czym podczas terapii należy ograniczyć spożywanie tłuszczów w naszej diecie.
W przypadku dużego zakwaszenia organizmu należy przyjmować jednocześnie sodę i cukier. Soda pomoże nam także pozbyć się problemu z nieświeżym oddechem. Wystarczy przygotować roztwór: 1 łyżeczkę sody na 1 szklankę wody i płukać nim jamę ustną. Holenderscy badacze odkryli również że soda pomoże w leczeniu astmy. Zastrzyki z roztworu sody oczyszczonej podawane dzieciom chorym na astmę łagodzą skurcz ścianek oskrzeli i przywracają skuteczność leków na astmę . Osobą zmagających się z tak ciężko chorobą jak mukowiscydoza soda pomoże zniwelować kwaśny odczyn dróg oddechowych. Soda złagodzi także ból gardła i katar. PRZETESTOWANE! Stosowałam w postaci inhalacji. Czyli 1 l wrzącej wody i dodaj łyżkę stołową sody oczyszczonej. Głowę nakryj ręcznikiem i nachyl się nad miską. Pamiętaj, aby wdychać powietrze nosem, a wydychać ustami. Należy stosować raz dziennie prze około 10 do 12 minut. Następnie jako płukanka do gardła. Mieszamy w równych proporcjach cukier, sodę i sól płuczemy gardło raz dziennie. Soda pomoże także na zgagę i niestrawność jako środek zobojętniający kwas. W przypadku zgagi będzie to jednak miało działanie łagodzące. Nie należy jednak w przypadku zgagi na własną rękę stosować ponieważ można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Soda pomoże jeśli mamy problemy z pęcherzem moczowym. Stosujemy dodając niewielką ilość do kąpieli. Złagodzi to uczucie pieczenia skóry. Innymi właściwościami sody to stosowanie na ukąszenia owadów. Pasta z sody przyniesie ulgę po ukąszeni-ową. Rodzice mogą sięgać po sodę w przypadku pieluszkowego zapalenia skóry . Soda pomoże załagodzić zaczerwienienia. Znane są także zastosowania sody jako antyperspirantu gdyż zmniejsza ona potliwość. Również wybiela zęby.

Przykłady zastosowań sody można mnożyć w nieskończoność ja w wpisie wypisałam te najważniejsze ;).

Zastosowanie sody w domowych porządkach i nie tylko.

Soda przyda się nam także przy porządkach domowych. Jak ? Przeczytajcie listę poniżej:

-Pasta do czyszczenia. wymieszaj sodą z wodą do uzyskania gęstej masy. Powstałą papkę nakładaj na zlew, wannę i brodzik. Pasta skutecznie usunie zabrudzenia. -jeśli chcemy wzmocnić siłę płynu do naczyń łączymy sodę z płynem. Efektywnie usuniemy tłuszcz z naczyń i garnków. -pozbędziemy się także nieprzyjemnych zapachów z naszych dywanów i wykładzin. Posypujemy wybrane miejsca i zostawiamy na parę godzin po tym czasie odkurzamy posypane powierzchnie. -nasze srebra odzyskają dawny blask dzięki paście z sody i bawełnianej ściereczce. -dzięki zastosowaniu mieszanki sody z octem odrdzewimy zardzewiałe miejsca, -aby zmiękczyć tkaniny bez użycia płynu do zmiękczania wystarczy wsypać pół szklanki sody do prania. Także uzyskamy efekt wybielenia. -pozbędziemy się przykrego zapachu z obuwia wsypując sodę do środka butów na całą noc, -dzięki sodzie w prosty sposób odkazimy materac, poduszki i kołdrę wystarczy rozsypać sodę na 20 min. po tym czasie strzepujemy lub odkurzamy proszek, – aby zrobić domowy peeling wystarczy 3 łyżeczki sody oczyszczonej wymieszać z płaską łyżką ciepłej wody. Tak przygotowaną papkę należy wcierać w skórę. Następnie zmyć. -w ogrodzie soda pomoże pozbyć nam się chwastów

Jedna soda a tak wiele zastosowań :). Polecam także przepis na kule do kąpieli
https://mydwie.pl/2019/03/11/musujace-kule-do-kapieli-diy/

Przydatne informacje znajdziecie także na tej stronie
https://www.tatento.pl/a/687/50-zastosowan-sody-oczyszczonej-o-ktorych-nie-miales-pojecia

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *