Szungit czyli jak naturalnie oczyścić wodę.

Chyba nikomu nie trzeba mówić jak ważną rolę dla naszego organizmu odgrywa woda. W poszukiwaniu zdrowszej alternatywy dla wody w plastikowych butelkach niezastąpiona Pani Ziółko, poleciła mi właśnie szungit.

Co to jest i czemu ma służyć?

Szungit pochodzi z Rosji. W Rosji od bardzo dawna znano zadziwiające właściwości szungitu, z tym że wówczas minerał ten nazywany był kamieniem aspidowym dynastii Romanowych – Michała Fiodorowicza. Szungit jest minerałem zawierający w swoim składzie węgiel. Posiada także związki nazywane fulerenami.
Fullereny okazały się najpotężniejszym i długo działającym antyoksydantem, niektóre źródła podają, że setki, a nawet tysiące razy efektywniejszym od witamin C i E. Już od pradawnych czasów szungitów używa się do oczyszczania wody w sposób naturalny. Szungity oczyszcza wodę z między innymi:

  • metali ciężkich,
  • żelaz koloidalnych rur wodociągowych,
  • azotanów i azotynów,
  • pestycydów,
  • dioksyn i fenoli,
  • związków chloroorganicznych,
  • produktów naftowych,
  • radionuklidów,
  • jaj helmintów,
  • wirusów oraz bakterii.

Dzięki swoim zdrowotnym właściwościom szungit pomaga w leczeniu chorób zapalnych, alergicznych, wirusowych, problemów skórnych, schorzeń stawów, a także problemów z przemianą materii. Stosuje się go jako antidotum przy nadkwasocie i zapaleniu jelita grubego. Także w objawach przeziębienia i grypy. Jest niezastąpiony w leczeniu chronicznego zmęczenia. Woda szungitowa ma także właściwości odmładzające.
Poza tym płukanie włosów wodą szungitową chroni przed ich wypadaniem zapobiegając łysieniu, wzmacnia cebulki.

Jak stosować szungit.

„Instrukcja obsługi szungitu ” jest bardzo prosta :). Po pierwsze musimy się zaopatrzyć w duży szklany słoik z kranikiem do kupienia w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, marketach i przez internet (ważne aby kranik nie był na samym dole słoja ponieważ tam będzie odkładał się caly syf w postaci osadu – a tego nie pijemy!)

Odmierzamy 50 g szungitu na 1 litr wody. Szungit przemywamy pod bieżącą wodą parokrotnie aż woda będzie czysta. Następnie umieszczamy w naczyniu i zalewamy kranówą. Należy pozostawić to na 3 dni. Po upływie tego czasu woda jest gotowa. Z jednej porcji szungitu można korzystać przez 3 miesiące. Szungit należy płukać co dwa tygodnie pod bieżącą wodą.

Szungit wykorzystujemy do picia, gotowania posiłków, do celów kosmetycznych, do picia dla zwierząt, do podlewania kwiatków i roślin. Można także używać do kąpieli 2 razy w tygodniu.
Stosować przy chorobach rdzenia kręgowego, stawów, zaburzeniach krążenia krwi w kończynach jako masaż stóp i lędźwi.

NA ZDROWIE!!! 😀

Możecie kupić go np TUTAJ.

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *