Odrobaczanie – kilka ważnych informacji na dobry początek.

Słyszałaś może o tasiemcu lub gliście ludzkiej? Tak, Pani o nich mówiła na lekcji biologii, dając przykład pasożytów żyjących w człowieku. Do dziś pamiętam jak nam tłumaczyła, że to różowe co pełza w ziemi i ją spulchnia to dżdżownica. Glista jest jedna i bynajmniej większość życia spędza jako nasz lokator.S

Higiena to nie wszystko

Pasożytów ludzkich jest od groma więcej. Mogą usadowić się w mięśniach, narządach (w tym w oczach czy tarczycy powodując ich choroby). Mogą żyć w układzie pokarmowym, trawiennym czy nawet rozrodczym. Jednym słowem mogą być wszędzie. Pasożyty to też nie kwestia brudnych rąk czy higieny osobistej na kiepskim poziomie. Tak swoją drogą wiesz, że mycie rąk wcale nie jest tak banalnie proste? Ręce należy myć co najmniej 0,5 minuty (co najmniej!) . Trzeba czyścić porządnie paluszek po paluszku, a następnie całe dłonie i nadgarstki. Ciekawa jestem ile kobiet i mężczyzn w ten sposób myje swoje dłonie i uczy myć tak ręce swoich dzieci? Bo ja tak rąk nie myje, Nie mam czasu. Ciężko mi znaleźć 2 minuty na umycie zębów 2x dziennie. Jedna ryczy, druga otwiera kremy i się nimi smaruje. Jeszcze gorzej jak maże nimi podłogę i ściany (story of my life). Potrafią się też bić lub robić sobie większe i mniejsze krzywdy na każdym kroku (kalectwo obydwie odziedziczyły po matce). I ja mam co najmniej 0,5 minuty myć ręce co najmniej 10 razy dziennie? Ach.. gdyby jeszcze sobie. Tu trzeba umyć ręce Weronice, która co prawda lubi ten proceder ale tak bardzo, że wrzeszczy jak kończę. Dopilnować musze mycie rąk u Toli, która zazwyczaj się ochlapie. Płynie w niej krew iście królewska tak zaraz jest ryk, że jest mokra i musi przebrać bluzkę na czystą. Także moje mycie rąk zajmuje 15 sekund max . Ewentualnie jak spieszy mi się kosmicznie to korzystam z żelów antybakteryjnych. U mnie nakładanie kremów trwa kilka sekund, a makijaż ( o ile w ogóle takowy robię) tworzę na raty. Często z dzieckiem na ręku, ewentualnie przy cycu.

Gdzie, kiedy, jak?

Ok, ok.. więc gdzie można dorwać robale? Wszystko moja kochana zaczyna się w dzieciństwie gdy maluch zaczyna pełzać, raczkować i wkładać rączki do buzi. Nie musisz mieć nawet odrobaczonego psa czy kota. Wystarczy, że ktoś wejdzie w butach, dotknie ręką podłogi, da cześć Twojemu dziecku. Wystarczy, że Twoje dziecko spróbuje ziemi, piasku czy kamieni (Wera na przykład jest na etapie lizania butów – serio serio!). Nie wspomnę oczywiście o starych (dobrych) czasach kiedy jadło się prosto z krzaczka jagody lub nie myte truskawki czy poziomki. Nie wspomnę o chwilach na łące gdzie zrywało się źdźbło trawy i dłubało w zębach. Wystarczy, że skorzystasz z publicznej toalety… i nie… nie musisz na niej siadać by się zarazić. Także widzisz na 99% (bo przecież w życiu nie można być niczego pewnym na 100%) Ty i Twoje dziecko macie robale. Skoro już sobie uświadomiłaś przykrą prawdę, a mianowicie, że Twoje ciało jest domem dla różnych żyjątek powiem Ci, że możesz się ich pozbyć. W tej zakładce o oczyszczaniu organizmu będę opisywała m.in przeróżne sposoby na odrobaczenie organizmu dorosłego i dziecka.

Niekończąca się lista.

Jakie są objawy zarobaczenia? Właściwie wszystko. Bladość skóry, problemy ze snem, niespokojny sen, kaszel nie wiadomego pochodzenia, alergie, problemy skórne, choroby różnych narządów, problemy z wagą (chudnięcie, stanie w miejscu lub nadwaga), częste infekcję (a więc obniżona odporność), problemy z koncentracją i pamięcią, gorączka, bóle brzucha, wymioty, apatia, gazy – no objawów jest masa!

Raz to nie wszystko

Takie odrobaczanie należy przeprowadzać raz na jakiś czas aby nie dać ponownie się namnożyć żyjątkom. Mam też dla Ciebie małą niespodziankę! Jeśli zapiszesz się na naszego newsletter’a otrzymasz na swoją skrzynkę e-mailową opisany skuteczny sposób na odrobaczanie dorosłych z rozpisaną, przykładową dietą.

Podstawą jest dieta.

Aaaa bo bym zapomniała… to nie tak, że Ty będziesz sobie jadła to co lubisz, a pasożyty będą uciekać. Ojj nie jest tak łatwo. Musisz przejść na dietę przynajmniej na okres odrobaczania. Pasożytom nagle Twój organizm powinien się nie spodobać i powinny same chcieć uciec 🙂 Co jest najważniejsze: wykluczyć nabiał, cukier i gluten! Możesz za to pić dużo soków z marchwi ( świeżo wyciskanych), a kiszonkami możesz zajadać się w kilogramach.

Co warto wiedzieć?

Hmm.. co jeszcze z takich rzeczy organizacyjnych.. – duuuużo wody… podczas odrobaczania musisz pić ją litrami aby wypłukiwać toksyny z organizmu. Tak, dobrze czytasz! Robaki bez walki się nie poddadzą i będą wydzielać toksyny w większych ilościach niż to robią na co dzień. Niestety takie zatoskycznienie organizmu nie należy do najprzyjemniejszych doznań. Właściwie mężczyźni (bez obrazy Panowie) jak umierają przy 37 stopniach to tu będą w pośpiechu spisywać testament. Mówię tu o reakcji Herxa czyli gamie nie przyjemnych objawów towarzyszącym odrobaczaniu. Wymioty, biegunka, zawroty głowy, dreszcze, osłabienie to tylko niektóre z nich. Dlatego na odrobaczanie (takie dwudniowe np) najlepiej wybrać czas wolny. Można również pić ziółka o działaniu przeczyszczającym aby jak najszybciej się tego z siebie pozbyć. Jeśli na prawdę będziecie się kiepsko czuć.. ale to tak na serio źle najlepiej odrobaczanie przerwać i zacząć za jakiś czas. Ostatnia kwestia ale nie mniej ważna. Jak się odrobaczamy to według zasady – wszyscy albo nikt (łącznie ze zwierzakami domowymi). Ponad to pierzemy pościele, odkurzamy, myjemy podłogi, klamki przecieramy octem lub spirytusem itd. Ogólnie rzecz ujmując generalne porządki robimy nie tylko w naszym organizmie ale również w swoim otoczeniu.

Odrobaczać się nie mogą kobiety w ciąży i karmiące piersią. Pani Ziółko

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *